Marie Brizard Brombær Sirup 70 cl.
16 stk. på lager
Pr. flaske
80,00 kr.
Beskrivelse
Alle sirupper fra Marie Brizard er baseret på 100% rørsukker og naturlige råvarer, som er udvalgt fra de bedste plantager verden over. Derudover er de fleste sirupper faktisk lavet helt uden konserveringsmiddel.
Denne Brombær Sirup er kendetegnet ved den aromatiske smag af brombær som er i højsædet. Den er koncentreret i smagen, og man er ikke i tvivl om, at der er brugt friske brombær som base.
Brug Marie Brizard Brombær Sirup i en cocktail, blandet med vand, en lemon-lime sodavand eller med danskvand. Det anbefalede fortyndingsforhold er 1:5-7.
Marie Brizard blev for første gang lanceret af Marie Brizard og hendes nevø i 1755. Deres første produkt var den anerkendte Anisette likør, som også blev serveret ved Kong Louis XV's hof.
Specifikationer
Varenummer
11394
Emballage
Glasflaske
Kategori
Land
Frankrig
Mærke
Størrelse
70 cl.